The Boom - The Beatles Revival Band & Orchestra


Warning: Parameter 2 to TexyPhraseModule::processPhrase() expected to be a reference, value given in /www/the-boom.info/texy/texy.php on line 1043

18. Vánoční koncert (2008)

21.12.2008, velký sál Domu kultury Ústí nad Labem Host : Dum Doobie Doobie Band (Pha) – retro 60. a 70. let s úžasným ohlasem

Vánoční koncerty začaly pomalu být tradiční rutinou, i když každý rok máme pocit i dle ohlasů, že to zase bylo on něco lepší. Nedalo nám to a popřemýšleli jsme čím koncert zpestřit. Inspirací bylo mnoho ale tím nejzásadnějším zlomem byl v zhruba půlce programu přesun na Acoustic Jam Session pódium umístěné na druhé straně sálu naproti hlavnímu pódiu Třípisničkový set vyvolal nadšené reakce překvapeného publika a splnil tak svůj účel, i když hrát proti PA systému 20 metrů vzdáleného není vzhledem ke zpoždění zvuku nic moc . . . Po alternativním minikoncertu následovala krátká pauza a druhá část koncertu byla nastartována Yesterday s přesunem z alternativního pódia na hlavní. Umíme sejít z pódia a podívat se lidem do očí :-)

17. Vánoční koncert (2007)

V roce 2007 jsme se opět rozhodli pro Dům kultury, hlavně kvůli kapacitě sálu. Pro zajištění zvuku, světel a celého pódiového systému byla opět najata firma Music Data.
Projekci tentokrát zajistila firma Neubauer a to byl určitě jeden z kroků kupředu a zkvalitnění celkového vyznění koncertu.
Koncert byl opět zahájen krátkým dokumentem z Liverpoolského zájezdu. V programu byl dále jediný host, kterým byli ústečtí Bonifanti, skupina založená v šedesátých letech.
Po jejich vystoupení, se za oponou začal připravovat náš asi čtyřicetičlenný orchestr a přesně ve 21:00 začalo vystoupení Boom and Orchestra, pompézím úvodem The End, kdy se ke konci skladby otevře opona a za doprovodu celého orchestru se odkrývá pohled na soubor v celé kráse. Atmosféra koncertu byla naprosto úžasná jak v hledišti tak na pódiu a jednoznačně šlo o nejkrásnější koncert, který se nám dosud podařilo odehrát.
Koncert trval do půlnoci a byl tradičně zakončen krátkým vystoupením The Boom.

16. Vánoční koncert (2006)

Koncert se odehrál v Domu kultury města Ústí nad Labem, kde se také přesně před deseti lety odehrál vánoční koncert, na kterém s námi poprvé vystoupil asi patnáctičlenný orchestr. Koncert byl tedy také oslavou desetileté existence The Boom Orchestra.
Koncert byl uveden dvacetiminutovým dokumentem z Liverpoolského zájezdu. Pak už začala vystoupení dvou hostujících kapel – dívčí oldies revival The Blue Moon a recesisticky pojatý Karel Gott Revival Band.
Vystoupení Boom and Orchestra začalo po 21. hodině.a trvalo do půlnoci, kdy jsme koncert zakončili několika hity ve čtyřčlenné setavě. Ohlasy na koncert byly veskrze kladné, hlavně na kvalitu zvuku, líbila se projekce a doprovodný program (výstava z historie orchestru a liverpoolského zájezdu).

15. Vánoční koncert

byl zároveň oslavou 15 leté historie skupiny a měl se původně odehrát ve velkém sále Domu kultury. Sál byl zarezervován po telefonu, který ale zřejmě zvedla nějaká uklízečka (…jasně kluci … přiďte … bude koncert). Po náhodné kontrole termínu na sklonku října, bylo zjištěno, že v době koncertu má být v kulturáku ples chabařovických strojíren. Bylo třeba rychle najít náhradní prostor. Nápady byly různé, Nároďák byl plný, sportovní haly moc velké a propocené, venku zima na krku. S nápadem koncert uspořádat v kostele přišel Karel Honsa. V kostele už jeden koncert pořádal (Čechomor 2004) a bylo to shodou okolností také v zimě. Okamžitě se začalo jednat s organizací YMCA, sídlící v prostorách kostela o pronájmu. Přístup zejména Filipa Huška, ředitele organizace byl naprosto úžasný a otevřený. Bylo jasné, že jak klesnou náklady na nájem, tak ovšem stoupnou náklady na zajištění kvalitního aparátu (9-ti násobné echo v prostorách kostela), dále pódia, vyhřátí prostoru, zajištění občerstvení a dalších záležitostí, které kostel nemá. Na koncert bylo nakonec prodáno 550 lístků v předprodeji, 50 na místě a nejméně 300 jich bylo rozdáno mezi sponzory a přátele. Hosty koncertu byli pražští Doors Revival a skupina otce a syna The Scheuflers. Obě skupiny měly velký ohlas. Na koncertě měli již po několikáté vystoupit ústečtí legendární 40 let trvající Bonifanti, kteří nakonec vystoupení odvolali.

14. Vánoční koncert (2004)

Gapa, Hanuman, Lidoví léčitelé. Původně měli na koncertě vystoupit ústečtí legendární „Formani“, ale protože to mělo být jejich poslední vystoupení, tak si bubeník Karel Kopic zlomil žebra a skupina svou historii nakonec neuzavřela. Na místo Formanů vystoupili Hanumani obnovení po dlouholeté pauze a na Vánočním koncertě se tak objevili podruhé a to po 12 letech. Překvapením byla pražská dívčí revivalová skupina Gapa, která měla u obecenstva velký úspěch. Stejně tak alternativní Hanuman a především ultra alternativní a ultraoriginální Lidoví léčitelé, kteří svým nepopsatelným způsobem, zahráli několik skladeb od Beatles a přidali i pár svých. Ti kteří nepochopili, jejich smůla. Vrcholem jejich vystoupení byla Žlutá ponorka v hebrejštině v podání ředitele ústeckého Činoherního studia Jaroslava Achaba Haidlera.

13. Vánoční koncert (2003)

začíná éra plnobarevných plakátů s motivem Beatles. První a dosud zřejmě nejvydařenější plakát na motivy obalu Seržanta Pepře, s tvářemi většiny hudebníků z orchestru a kapely pro nás vytvořil Míra Vaňkát. Národní dům je opět kapacitou ještě více nevyhovující, zejména kvůli záboru přísálí pro účel šatny stále početnějšího orchestru.
Hosté: Rolling Stones Revival Pratur, Glory Days

12. Vánoční koncert (21.12. 2002)

Národní dům, na černobílém plakátě se poprvé objevil orchestr na fotce z předchozího Vánočního koncertu. Jako hosté vystoupili čerstvě vzniklí Cherkazoo, v jejichž sestavě se objevil Hynek.

11. Vánoční koncert (20.12. 2001)

od tohoto koncertu začíná spolupráce se zdravým jádrem dívčího souboru Luscinia a vokální sekce tím doznala velké změny zvuku a projevu. Původní sbor splynul s nově příchozími a melodické linky byly striktně rozděleny do jednotlivých hlasů. Dechová sekce zvedla úroveň natolik, že bylo možné hrát i takové písničky jako je Penny Lane, kde se náročného piccolového sóla zhostil Víťa Kareš nebo For no one s hornovým sólem Jardy Kellera.
Hosté: Funky Town, Lazaret Band

10. Vánoční koncert (2000)

S kulatým pořadovým číslem byla snaha učinit večer něčím vyjímečný. Proto byla skupina v několika písních rozšířena o zajímavé hosty z řad ústeckých hudebníků I want you She`s so heavy tak obohatil jazzovým sólem Michal Míšek, hlavního zpěvu v Tomorrow never knows se zhostil Jirka Imlauf (Houpací koně) a Helter Skelter společně zazpívali Fred Pištěk s ústeckou Siouxsie Romankou Doležalovou. Pavel si s nimi zahrál na basu
Hosté: Bonifanti, Fred Pištěk, Romanka Doležalová, Michal Míšek, Jirka Imlauf

9. Vánoční koncert (1999)

se vrátil zpět do domovského Národního domu a návrat se zcela určitě vyplatil. Tímto koncertem začíná éra vyprodaných Nároďáků.

8. Vánoční koncert (1998)

se vyznačoval především nešťastně zvoleným prostorem v kulturním domě Corso v Krásném Březně. Návštěvnost poklesla oproti 7. VK zhruba 6× a na koncert se přišlo podívat asi 150 návštěvníků. Hostující kapelou byli nově vzniklí „Míla a Ota“ (později Schwarze Aussig) a bylo to jedno z jejich prvních vystoupení. Boom (především díky ochotě dalších) rozšířili orchestr, který v té době čítal okolo 20 hudebníků.

7. Vánoční koncert (20.12. 1997)

V tomto roce začala spolupráce s orchestrem, který na koncertě čítal zhruba 5 dechařů, 7 smyčců (Bendův komorní orchestr), na klávesy hráli Radek Buchal a Jana Kůnová. Nově byly užity perkuse obsloužené Petrem Chodovským Hostujícími kapelami byli pražští revivaloví And the End a ústečtí Ferit v sestavě upravené do vokálně rytmického souboru. Koncert byl až do 15. vánočního nepřekonán, co se týče návštěvnosti (800).

6. Vánoční koncert (1996)

Národní dům

5. Vánoční koncert (1995)

Národní dům

4. Vánoční koncert (1994)

sále kulturního střediska na Kamenném vrchu, kde Boom nalezli novou zkušebnu. Koncert byl domluven zhruba týden před akcí a moc nechybělo a vůbec se nekonal. Hostující kapelou byli ústečtí metaloví Ayerdall, což jistě nebyla šťastná volba. Pro tento koncert začala spolupráce s Tomášem Seidlicem, který rozšířil dívčí
sbor a sepsal partitury.

3. Vánoční koncert (10.12. 1993)

se konal poprvé v Národním domě, hosty skupiny byli ústečtí Žlutý dům a UCN.

2. Vánoční koncert (22.12. 1992)

se konal ve Velkém sále Setuzy. Akce nabývala na rozměru a byla pozvána první hostující kapela, kterou byli tehdy začínající Hanuman. Vystoupení hostů vyznělo mnohem lépe než hlavní program a celkově patřil Vánoční koncert pro Boom k těm méně vydařeným. Součástí programu byl blok vlastních písní. Skupina v té době již zkoušela se stálým bubeníkem tichým Hynkem.

1. Vánoční koncert (pátek 20.12. 1991)

se konal v Malém divadle v Setuze a měl už charakter řádného velkého vánočního koncertu. Jen předkapely ještě chyběly a za bicími seděl nestálý člen Radek Šikl. Ten ač nadšeny Beatlesák byl zároveň obdivovatelem tvrdších žánrů a v průběhu koncertu si připravil vizuální efekt v podobě krve (barvy) vytékající z úst. Skupina byla doprovozena dívčím x-tetem a poprvé a naposled zazněla Lennonova Mind Games. Na koncert se přišlo podívat zhruba 150 posluchačů a existuje zvukový záznam.

0. Vánoční koncert (1990)

se odehrál v tělocvičně ústeckého gymnázia v Jateční
v pátek 7. prosince. MČ a MH byli dočasně zastoupeni Davidem Bendlem na basu a Honzou Brambůrkem na bicí. V I want you (She`s so heavy) hrál David na bicí a Honza na basu. Zahráli jsme od každého něco, koncert měl charakter chronologického průřezu celou tvorbou a v některých písních byla skupina doprovozena dívčím pěveckým triem. Došlo např. i na Imagine, zahrané na piáno přivezené z hudební učebny. Na koncert přišlo zhruba 100 posluchačů, z nichž velkou část tvořil učitelský sbor. Výdělek ze vstupného činil 133 Kč. Výdělek jsme odevzdali na konto nejmenovaného
restauračního zařízení. Z koncertu existuje dokonce nahrávka, ale současná audiotechnika není schopná (ochotná) záznam přehrát.